جناب آقای حیدریان مدیریت موسسه ایثار استان سمنان ، در ابتدا صحبت هایی به شرح ذیل بیان داشتند :

– ضمن عرض خوش آمد خدمت شما عزیزان و تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسگری ، موضوع نشست امروز معرفی جایگاه موسسه در کشور و نوع خدماتی است که به جامعه هدف و آحاد مردم ارائه میشود .
– موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان سمنان ، تحت پوشش ، حمایت و نظارت موسسه مرکز و در کل وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران میباشد . این موسسه به صورت خودگردان و غیرانتفاعی اداره میشود .
– شاکله مدیریتی موسسه مرکز که در پایتخت مستقر شده است در یک چهارچوب قانونی و رسمی دارای اساسنامه و دارای هیئت مدیره و مدیرعامل بوده که عالی ترین مرجع تصمیم گیری در مرکز میباشد .
– این موسسه در هر استان دارای یک مرکز به عنوان نمایندگی موسسه ایثار آن استان میباشد که سیاست های کاری و خدماتی آن با توجه به نیاز استان و در چهارچوب اساسنامه و دستورالعمل های مرکز توسط شورای استانی تدوین و مدیریت میشود .
– شورای استانی متشکل از مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران بعنوان رئیس شورا ، مدیر موسسه استان و یک نفر از نخبگان ، اقتصاد دانان یا مدیران که ترجیحاً از جامعه ایثاری انتخاب میشود .

http://www.upsara.com/images/qh7k_img_3978.jpg
– وظیفه اصلی موسسه ارائه خدمات فرهنگی ورزشی و توانبخشی به اعضاء جامعه هدف میباشد که در کنار آن آحاد مردم عزیز هم میتوانند از این خدمات به نحو شایسته استفاده نمایند .
– یک حرکت بنیادی ، تغییر رویکرد بنیاد از ارائه خدمات حمایتی به ارائه خدمات توانمندسازی است که به لطف خدا بر عهده موسسه قرار گرفته است .
– ما در استان ۲۷۲۵ شهید و ۷۵۴۹ خانواده محترم شهداء ، ۷۷۹۰ جانباز و ۲۹۵۲۷ خانواده آنها و ۲۴۷ نفر آزاده همراه با ۱۲۰۴ خانواده آنها داریم .
– موسسه ایثار استان سمنان در زمینی به مساحت ۱۶٫۲۴۱ مترمربع و در زیربنائی به مساحت ۱۰۲۶۳ مترمربع در بخشهای ورزشی ، اقامتی ، توانبخشی و فرهنگی است که از سال ۸۷ آغاز و تا سال ۹۴ ساخت و ساز آن ادامه داشته که در صورت تخصیص بودجه ، فازهای دیگر آن به بهره برداری خواهد رسید .
– همزمان با ساخت کل مجموعه ، بخش هایی از موسسه که پایان میافت ، در مرحله تجهیز قرار گرفته و به صورت تواتر به بهره برداری میرسید .
– ابتدا بخش های ورزشی موسسه به ترتیب استخر ، سالن چندمنظوره و باشگاه بدنسازی به بهره برداری رسید که در تمام بخش های ورزشی ، سانسهای مشخص برای استفاده رایگان جامعه هدف مشخص گردید .
– با توجه به سیاست کلی مرکز ، بخش های مختلف موسسه از طریق مزایده عمومی با تعریف شرایط و در نظرگرفتن کلیه خدمات مورد نیاز بنیاد جهت جامعه ایثاری به بهره برداران بخش خصوصی واگذار و حق الاجاره اخذ میگردد .

http://www.upsara.com/images/61kf_img_3974.jpg
– بخش های اقامتی و توانبخشی هم امسال به بهره برداری رسید .
– بخش توانبخشی در دو قسمت مجزا فعالیت خود را شروع کرده است . طبقه همکف ساختمان توانبخشی با کسب مجوز از علوم پزشکی تحت عنوان موسسه فیزیوتراپی و در طبقه اول ، با اخذ مجوز از بهزیستی ، تحت عنوان مرکز جسمی حرکتی مشغول به فعالیت است .
– ارائه خدمات توانبخشی به خانواده معظم شهدا ، جانبازان و خانواده های آنها و معلولین تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان انجام خواهد شد .
– بخش اقامتی شامل ۱۵ واحد اقامتی سه تخت با امکانات رفاهی کامل و سالن پذیرائی ۲۷۰ نفره ، آشپزخانه و لاندری میباشد .

http://www.upsara.com/images/18h_img_20181216_140328_858.jpg
– یکسری برنامه های در حال انجام داریم که به شدت پیگیر به ثمر رساندن آنها هستیم . بخشی از این برنامه ها ، نیاز به صدور مجوز داشته و بخشی از آنها نیازمند تامین بودجه
– مرکز بینائی و شنوائی سنجی ما ، تقریباً ۸۰% تجهیزات آماده شده ، درصدد هستیم کسری امکانات را تهیه و خودمان را آماده بهره برداری کنیم .
– در مبحث پایش سلامت و ویزیت جانبازان ، پیگیریها جهت اخذ پروانه از سیستم دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است .
– در خصوص مرکز مشاوره نیز در حال پیگیری از بهزیستی هستیم .
– با کمک بخش خصوصی ، قصد داریم ظرفیت سالن پذیرائی را به سقف ۵۰۰ نفر برسانیم .

http://www.upsara.com/images/bzxb_img_3998.jpg
آقای حیدریان همچنین از رتبه های کشوری این موسسه اخباری به حضار ارائه دادند از جمله کسب رتبه اول موسسه ایثار در بین تمام مراکز کشور و دریالفت جام فیروزه ای سال ایثار و از طرف دیگر برگزیده شدن این موسسه در طرح محسنین برای جانبازان ضایعات نخاعی . در این طرح ، جانبازان مذکور به مدت سه شبانه روز در مراکز منتخب ، اسکان خواهند داشت .
در پایان ، آقای حیدریان سوالات حضار را پاسخ داده و باهم بازدیدی از بخش های مختلف این موسسه داشتند .

لازم به ذکر است خبرنگارانی از ایرنا ، فارس ، رضوی ، تسنیم ، مرآت ، شبستان ، خبرگزاری بسیج ، روزنامه پیام سمنان و هفته نامه کویر از میهمانان این مراسم بودند .

http://www.upsara.com/images/frg1_img_4030.jpg

http://www.upsara.com/images/zwro_img_4013.jpg